przy korzystaniu z urządzeń cyfrowych

Okulary relaksacyjne Zeiss

Jeżeli odczuwasz cyfrowe zmęczenie wzroku, które objawia się przede wszystkim bólami głowy, sztywnością karku i bólem szyi, pieczeniem oczu czy uczuciem suchego oka to odpowiednim rozwiązaniem Twoich problemów z widzeniem mogą być soczewki relaksacyjne ze wsparciem akomodacji. Ich konstrukcja została zaprojektowana tak, aby wspierać widzenie z bliska i umożliwić użytkownikowi szybkie i łatwe przenoszenie wzroku między bliżą a dalą, zapobiegając zmęczeniu oczu.

Jak działają okulary relaksacyjne?

Czy wiedziałeś, że częste korzystanie z urządzeń cyfrowych typu smartfon, tablet, laptop czy nawet nawigacja w samochodzie jest nie lada wyzwaniem dla ludzkiego oka? U wielu młodych osób, szczególnie po 30 roku życia, może pojawić się cyfrowe zmęczenie wzroku, które objawia się przede wszystkim bólami głowy, sztywnością karku i bólem szyi, pieczeniem oczu czy uczuciem suchego oka. Szybkie przerzucanie wzroku z telefonu lub tabletu na obiekty znajdujące się w dalszej odległości może powodować dyskomfort i chwilowe zamazanie obrazu, które utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jeżeli odczuwasz któreś z tych dolegliwości to odpowiednim rozwiązaniem Twoich problemów z widzeniem mogą być soczewki relaksacyjne ze wsparciem akomodacji. Ich konstrukcja została zaprojektowana tak, aby wspierać widzenie z bliska i umożliwić użytkownikowi szybkie i łatwe przenoszenie wzroku między bliżą a dalą. Dzięki temu soczewki relaksacyjne zapobiegają zmęczeniu oczu i idealnie nadają się nie tylko do korzystania z urządzeń cyfrowych, ale przede wszystkim do całodziennego użytkowania.

szkła relaksacyjne okulary Zeiss Poznań

Soczewki relaksacyjne

komfortowe widzenie przy korzystaniu z urządzeń cyfrowych

Co warto wiedzieć o soczewkach okularowych relaksacyjnych?

1. Czy soczewki relaksacyjne to to samo co soczewki progresywne?

Soczewki relaksacyjne nie są tym samym co soczewki progresywne, gdyż ich działanie polega na rozluźnieniu mięśni gałki ocznej, które napinają się w trakcie patrzenia na bliskie odległości. Są one dedykowane osobom młodym około 30 roku życia, a nawet młodszym, które odczuwają dyskomfort i zmęczenie w trakcie długotrwałego użytkowania urządzeń cyfrowych takich jak smartfon czy tablet. Natomiast soczewki progresywne są zalecane osobom starszym, które ze względu na wiek powyżej 40 roku życia tracą ostrość widzenia z bliskiej odległości. Wynika to ze starzenia się mięśni wewnątrzgałkowych, które jest procesem nieodwracalnym i wymaga odpowiedniego skorygowania za pomocą indywidualnie dobranych soczewek progresywnych lub okularów do czytania.

2. Komu polecane są okulary relaksacyjne?

Okulary relaksacyjne są idealnym rozwiązaniem dla aktywnych młodych osób, które po kilku godzinach korzystania z urządzeń cyfrowych odczuwają zmęczenie oczu lub dyskomfort w postaci sztywności karku lub bólu głowy. Takie dolegliwości mogą być spowodowane cyfrowym zmęczeniem wzroku dlatego warto udać się do profesjonalnego salonu optycznego i skonsultować z wykwalifikowanym optometrystą, który przeprowadzi szczegółowy wywiad, wykona kompleksowe badanie wzroku i znajdzie indywidualne rozwiązanie pozwalające na wyeliminowanie nieprzyjemnych dolegliwości.

3. Jaki jest koszt soczewek relaksacyjnych?

Soczewki relaksacyjnie są obecnie bardzo popularnym produktem polecanym w szczególności młodym użytkownikom. Dlatego ich cena jest porównywalna z ceną zwykłych soczewek jednoogniskowych co pozwala na zakup produktu spełniającego oczekiwania użytkownika, gdyż zwykłe soczewki do dali nie rozwiązują problemu cyfrowego zmęczenia wzroku.

Jeżeli przekonałeś się, że okulary relaksacyjne to produkt dla Ciebie, umów się na wizytę w naszym salonie, gdzie wykonamy kompleksowe badanie wzroku, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy indywidualne soczewki okularowe stworzone specjalnie dla Ciebie!

„Soczewki okularowe wraz z oprawą okularową stanowią wyrób medyczny wykonywany na zamówienie – używaj go zgodnie z załączoną instrukcją lub etykietą.”