dostosowują się do warunków oświetleniowych

Soczewki fotochromowe Zeiss

Soczewki fotochromowe dostosowują się do warunków oświetleniowych na zewnątrz i samoczynnie zabarwiają się pod wpływem działania promieni słonecznych. Najnowszej generacji fotochromy działają w zaledwie kilka sekund, a ich stopień zabarwienia zmienia się w zależności od warunków atmosferycznych. Fotochromy  w połączeniu z filtrem UV stanowią doskonałą ochronę przeciwsłoneczną.

Jak działają soczewki fotochromowe?

Soczewki fotochromowe dostosowują się do warunków oświetleniowych na zewnątrz i samoczynnie zabarwiają się pod wpływem działania promieni słonecznych. Najnowszej generacji fotochromy działają w zaledwie kilka sekund, a ich stopień zabarwienia zmienia się w zależności od warunków atmosferycznych. Główną zaletą tego typu soczewek jest to, że po wejściu do pomieszczenia odbarwiają się stając się zupełnie przejrzyste. Dzięki temu mogą być używane zarówno przez osoby pracujące wewnątrz budynku, jak i przez użytkowników spędzających większość czasu na świeżym powietrzu. Soczewki światłoczułe czyli fotochromowe w połączeniu z filtrem UV stanowią doskonałą ochronę przeciwsłoneczną bez konieczności posiadania drugiej pary okularów typowo przeciwsłonecznych, a różnorodność barwień  (szary, brązowy, zielony, niebieski) pozwala dopasować ich kolor do kolorystyki wybranej oprawy.

Jeżeli przekonałeś się, że soczewki fotochromowe to produkt dla Ciebie, umów się na wizytę w naszym salonie, gdzie wykonamy kompleksowe badanie wzroku, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy soczewki światłoczułe najnowszej generacji stworzone specjalnie dla Ciebie!

Soczewki okularowe wraz z oprawą okularową stanowią wyrób medyczny wykonywany na zamówienie – używaj go zgodnie z załączoną instrukcją lub etykietą.”

 

fotochromy zeiss poznań

Soczewki fotochromowe

 przejrzyste w pomieszczeniu

fotochromy zeiss poznań

Soczewki fotochromowe

lekko zabarwione w pochmurny dzień

fotochromy zeiss poznań

Soczewki fotochromowe

całkowicie przyciemnione na słońcu