doskonałe widzenie na każdą odległość

Okulary progresywne Zeiss

Szkła progresywne to rodzaj soczewek korekcyjnych stosowanych w okularach, które pozwalają na jednoczesną korekcję różnych wad wzroku, bez konieczności zmiany okularów do bliskiej lub dalekiej pracy. Dobrze dobrane i prawidłowo wykonane okulary progresywne powinny być dostosowane do Twojego stylu życia, pracy i potrzeb wzrokowych co pozwoli Ci cieszyć się doskonałym widzeniem na każdą odległość.

Jak działają okulary progresywne?

Po 40 roku życia u wielu osób pojawia się problem nieostrego widzenia w bliskich odległościach – szczególnie przy czytaniu. Jeżeli Ty również odczuwasz dyskomfort w trakcie pracy przy komputerze, pojawia się ból głowy lub masz problem z odczytaniem mniejszych liter to czas, abyś umówił się na wizytę  w naszym salonie i skorzystał z profesjonalnego badania wzroku, które rozwieje Twoje wątpliwości co do przyczyny złego widzenia. Jako ekspert w doborze soczewek progresywnych pomożemy Ci wybrać najlepszej jakości soczewki okularowe renomowanych producentów: niemieckiej firmy Zeiss lub japońskiej firmy Hoya. Dobrze dobrane i prawidłowo wykonane okulary progresywne powinny być dostosowane do Twojego stylu życia, Twojego trybu pracy i Twoich potrzeb wzrokowych co pozwoli Ci cieszyć się doskonałym widzeniem na każdą odległość w jednych okularach!

Soczewki do dali

ostre widzenie na całej powierzchni soczewki

zeiss okulary progresywne Poznań

Soczewki progresywne

doskonałe widzenie na każdą odległość

Co warto wiedzieć o szkłach progresywnych?

1. Czy do okularów progresywnych trudno przywyknąć?

Zaawansowane technologie wykorzystane przy projektowaniu i produkcji soczewek progresywnych do minimum skracają czas przyzwyczajania się do nich. Aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością, okulary progresywne powinny być dobrane i zamontowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. W naszych salonach wykonamy kompleksowe badanie wzroku, przeprowadzimy z Tobą wywiad, wybierzemy stylowe i komfortowe oprawki, wykonamy precyzyjne pomiary i zaoferujemy Ci najlepszej jakości spersonalizowane soczewki progresywne, które najbardziej odpowiadają Twoim indywidualnym potrzebom. Wszystkie oferowane przez nas soczewki progresywne posiadają gwarancję adaptacji co oznacza, że jeżeli w ciągu 30 dni nie przyzwyczaisz się do nowych okularów wymienimy je bezpłatnie na dwie pary szkieł (do dali i do bliży) lub na jedną parę szkieł dwuogniskowych (do dali z widoczną wtopką do czytania).

2. Dlaczego szkła progresywne są lepsze od zwykłych okularów?

Typowe okulary jednoogniskowe zapewnią wyraźne widzenie tylko na jedną odległość. W przypadku prezbiopów, czyli osób, które nie widzą wyraźnie z bliska, konieczne są co najmniej dwie pary okularów: do dali oraz do bliży, a często również na odległości pośrednie, np. do pracy przy komputerze. Szkła progresywne to połączenie tych wszystkich okularów, gdyż jedna para zapewnia widzenie na wszystkie odległości. Przejście między strefami ostrego widzenia na różne odległości jest płynne i fizjologiczne, dlatego szkła progresywne zapewniają komfort przy użytkowaniu, estetyczny wygląd i brak konieczności ciągłego zmieniania okularów.

3. Czy do szkieł progresywnych można wybrać dowolne oprawy?

Istnieje nieuzasadnione przekonanie, że okulary progresywne muszą mieć koniecznie duże oprawy. W rzeczywistości personalizacja w doborze soczewek i zaawansowane technologie pozwalają na wybór niemal dowolnych opraw zgodnie z upodobaniami użytkownika. Doświadczony optyk po dokonaniu niezbędnych pomiarów zaproponuje optymalną długość strefy progresji oraz zoptymalizuje grubość soczewek w wybranej oprawce dzięki czemu szkła progresywne będą wyglądały estetycznie zarówno w mniejszej jak i większej oprawie okularowej.

4. Czy wszystkie szkła progresywne są takie same?

Nie jest prawdą, że wszystkie szkła progresywne są takie same. Współcześnie na rynku jest wiele konstrukcji szkieł progresywnych. Są one dostosowane do potrzeb użytkowników: specyfiki wykonywanej pracy, wieku lub hobby. Okulary progresywne są tworzone na podstawie indywidualnych parametrów, a prawidłowo wykonane badanie wzroku, szczegółowy wywiad z pacjentem, precyzyjne pomiary i prawidłowy montaż szkieł do wybranej oprawy są gwarancją komfortowego użytkowania okularów progresywnych.

5. Czy ceny okularów progresywnych są zróżnicowane?

Ceny okularów progresywnych zaczynają się od kilkuset złotych. Ich dokładna wartość zależy od rodzaju wybranych szkieł i ich materiału, wybranej oprawy i kosztów montażu. Pamiętajmy jednak, że korzystając z okularów progresywnych jedna para okularów zastępuje nam dwie (a często nawet trzy), co po dokładnej kalkulacji zawsze rekompensuje poniesiony wydatek.

Jeżeli przekonałeś się, że okulary progresywne to produkt dla Ciebie, umów się na wizytę w naszym salonie, gdzie wykonamy kompleksowe badanie wzroku, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy indywidualne okulary progresywne stworzone specjalnie dla Ciebie!

„Soczewki okularowe wraz z oprawą okularową stanowią wyrób medyczny wykonywany na zamówienie używaj go zgodnie z załączoną instrukcją lub etykietą.”