dla osób ze schorzeniami siatkówki

Filtry medyczne Zeiss

Specjalne filtry medyczne niemieckiej firmy Zeiss w dużym stopniu redukują uczucie oślepienia oraz światłowstręt, poprawiają kontrast widzenia oraz zapewniają minimalny czas potrzebny do adaptacji w zmiennych warunkach oświetleniowych. Stosowane są u pacjentów z różnymi schorzeniami siatkówki, w chorobach genetycznych typu achromatopsja lub u osób chorych na epilepsję.

Jak działają filtry medyczne?

Specjalistyczne filtry medyczne całkowicie absorbują widzialną część spectrum dzięki czemu redukują uczucie oślepienia i poprawiają ostrość widzenia, zmniejszają światłowstręt i wyraźnie podnoszą kontrast. Filtry medyczne w kolorach brązowym, czerwonym lub pomarańczowym stosowane są w przypadku chorób objawiających się zmianami zwyrodnieniowymi siatkówki (w tym żółtej plamki AMD) takimi jak: retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie barwnikowe siatkówki, retinopatia barwnikowa czy choroba Stangarda. W przypadku choroby genetycznej zwanej achromatopsją (monochromatyzm czopków niebieskich), która powoduje brak rozpoznawania barw, trudności w widzeniu przy normalnym oświetleniu, dużą wrażliwość na oślepienie i światłowstręt, stosowane są filtry medyczne w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Natomiast dla osób wrażliwych na światło stroboskopowe, będące czynnikiem wywołującym napady epilepsji, polecany jest filtr ciemnoniebieski 90% zabarwienia. Należy pamiętać iż nie można przypisać jednego filtra do konkretnej choroby dlatego tak ważny jest osobisty dobór konkretnego filtru przez pacjenta poprzez przymierzenie poszczególnych barwień filtrujących i sprawdzenie, które z proponowanych barwień medycznych jest dla niego najbardziej odpowiednie.

Jeżeli masz zdiagnozowane zmiany zwyrodnieniowe siatkówki, achromatopsję,  światłowstręt  lub epilepsję i chciałbyś sprawdzić jak działają filtry medyczne, umów się wizytę w naszym salonie, gdzie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy specjalistyczne barwienie medyczne firmy Zeiss odpowiednie dla Ciebie!

Soczewki okularowe wraz z oprawą okularową stanowią wyrób medyczny wykonywany na zamówienie – używaj go zgodnie z załączoną instrukcją lub etykietą.”

 

Filtry medyczne

Filtry medyczne w kolorze niebieskim
dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta