ochrona przed światłem niebieskim

Okulary do komputera Zeiss

Aby zapobiec szkodliwemu działaniu światła niebieskiego na nasz układ wzrokowy oraz zlikwidować męczące refleksy powstające na powierzchni soczewek okularowych stosuje się różnego rodzaju powłoki antyrefleksyjne. Rozróżniamy powłoki antyrefleksyjne uniwersalne o delikatnym odblasku szczątkowy w kolorze zielonym lub niebieskim, które nie tylko chronią nasze oczy przed szkodliwym wpływem sztucznego światła, ale też przed kurzem, w którym znajdują się szkodliwe alergeny wywołujące m.in. zapalenie spojówek.

Jak działają okulary korekcyjne do komputera?

Coraz częściej w życiu codziennym korzystamy z cyfrowych mediów, a dodatkowo coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach czy budynkach, które obecnie wyposażone są w oświetlenie LED. Czy wiedziałeś, że każde z tych urządzeń emituje szkodliwe dla naszych oczu światło niebieskie? Aby zapobiec szkodliwemu działaniu sztucznego światła na nasz układ wzrokowy oraz zlikwidować męczące refleksy i odbicia powstające na powierzchni soczewek okularowych stosuje się różnego rodzaju powłoki antyrefleksyjne. Rozróżniamy powłoki antyrefleksyjne uniwersalne o delikatnym odblasku szczątkowy w kolorze zielonym lub niebieskim, które nie tylko chronią nasze oczy przed szkodliwym wpływem sztucznego światła, ale równocześnie przed kurzem, w którym znajdują się szkodliwe alergeny wywołujące m.in. zapalenie spojówek. Innym, bardziej popularnym ostatnio rozwiązaniem jest powłoka Blue, która dodatkowo blokuje szkodliwe światło niebieskie i jego negatywny wpływ na nasze oczy, np. w trakcie wielogodzinnej pracy przy komputerze. Powłoka ta posiada bardziej intensywny odblask szczątkowy w kolorze niebieskim i zapewnia pełną ochronę przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego.

Jeżeli nie jesteś pewien, który produkt spełni Twoje oczekiwania, umów się na wizytę w naszym salonie, gdzie wykonamy kompleksowe badanie wzroku, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy indywidualne soczewki okularowe stworzone specjalnie dla Ciebie!

Soczewki okularowe wraz z oprawą okularową stanowią wyrób medyczny wykonywany na zamówienie – używaj go zgodnie z załączoną instrukcją lub etykietą.”

 

Soczewki z powłoką antyreflekcyjną

idealna ochrona przed światłem niebieskim