komfortowe rozwiązanie do pracy biurowej

Okulary biurowe Zeiss

Soczewki biurowe to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób, które wiele godzin dziennie spędzają przy komputerze, ale również sprawdzą się jako okulary do precyzyjnych prac w bliskich odległościach lub przy dłuższym czytaniu. Ich działanie obejmuje głównie bliskie i pośrednie odległości, a brak strefy do dali powoduje, że pole widzenia jest dużo szersze i bardziej komfortowe niż w klasycznych soczewkach progresywnych.

Jak działają okulary biurowe?

Jeżeli pracujesz w biurze, korzystasz z laptopa lub komputera z dużym monitorem, skupiasz wzrok na dokumentach, a dodatkowo chcesz widzieć co dzieje się w odległości maksymalnej do 4 metrów to okulary biurowe są dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Ich działanie obejmuje głównie bliskie i pośrednie odległości, a brak strefy do dali powoduje, że pole widzenia jest dużo szersze i bardziej komfortowe niż w klasycznych soczewkach progresywnych. Ponadto dzięki takiej konstrukcji uzyskujemy wygodniejszą i bardziej naturalną pozycję głowy, równocześnie eliminując nieprawidłową postawę ciała w trakcie siedzenia przy biurku.

zeiss okulary progresywne Poznań

Soczewki progresywne

doskonałe widzenie na każdą odległość

okulary biurowe korekcyjne Poznań

Soczewki biurowe

szerokie pole widzenia do komputera i bliży

Co warto wiedzieć o okularach biurowych?

1. Komu polecane są okulary biurowe?

Okulary biurowe są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób wykonujących szeroko rozumiane prace biurowe, jak również dla artystów, muzyków, osób zajmujących się precyzyjnymi czynnościami w odległościach bliskich lub pośrednich zegarmistrz, stomatolog, urzędnik, pracownik banku i inne osoby wykonujące tego typu pokrewne zawody.

2. Które soczewki są lepsze – progresywne czy biurowe

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika okularów. Okulary progresywne są kompromisem – zapewniają bardzo szerokie pole widzenia do dali, jednak pola do bliży i odległości pośrednich są mniejsze co może powodować dyskomfort przy wielogodzinnej pracy przy komputerze lub przy długim czytaniu książek. W takich sytuacjach znacznie lepiej sprawdzą się soczewki biurowe, które mogą stanowić drugą, dodatkową parę okularów tylko i wyłącznie do pracy jednak przed podjęciem decyzji należy skonsultować się ze specjalistą, który na podstawie wywiadu dopasuje odpowiednie rozwiązanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

3. Dlaczego w okularach do czytania nie widać ostro komputera?

Typowe okulary do czytania nie sprawdzają się do pracy przy komputerze, gdyż zamontowane w nich szkła jednoogniskowe mają stałą moc na całej powierzchni. Ostrość widzenia w soczewkach do czytania jest określona tylko na jedną odległość (najczęściej 36-40cm). Natomiast komputer zazwyczaj znajduje się w znacznie większej odległości (około 70cm) dlatego obraz na ekranie staje się niewyraźny. Jeżeli chcemy równocześnie widzieć ostro tekst w komputerze i czytać dokumenty z bliższej odległości jedynym rozwiązaniem spełniającym obie te funkcje równocześnie są soczewki biurowe.

Jeżeli przekonałeś się, że okulary biurowe to produkt dla Ciebie, umów się na wizytę w naszym salonie, gdzie wykonamy kompleksowe badanie wzroku, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy indywidualne okulary do pracy biurowej stworzone specjalnie dla Ciebie!

„Soczewki okularowe wraz z oprawą okularową stanowią wyrób medyczny wykonywany na zamówienie – używaj go zgodnie z załączoną instrukcją lub etykietą.”